Kolejne utrudnienia na odcinku Mąkołowiec – Tychy

12435686_1044389932273578_1930799629_nJak informują Koleje Śląskie i zarządza infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., ze względu na awaryjne zamknięcie toru na szlaku Mąkołowiec – Tychy, pociągi pasażerskie mogą doznawać 20-30 minutowych opóźnień. To kolejne już w tym tygodniu utrudnienia na tym odcinku…


Powyższy komunikat dotyczy w szczególności pasażerów Kolei Śląskich, korzystających z połączeń śląskiego przewoźnika na linii S4 Katowice/Sosnowiec Główny – Tychy Lodowisko, S5 Katowice – Zwardoń i S6 Katowice – Wisła Głębce. Jak informują przedstawiciele KŚ, pociągi mogą doznawać nawet do 30 minut opóźnień. To już kolejne awaryjne zamknięcie torów na odcinku Mąkołowiec – Tychy. Do podobnego zdarzenia doszło również wczoraj.

Los nie oszczędza kolejarzy, a przede wszystkim pasażerów. Obecnie na linii kolejowej nr 139 prowadzone są prace remontowo-modernizacyjne, które utrudniają ruch pociągów. Jakby tego było mało, wczoraj także doszło do awaryjnego zamknięcia torów, a do tego wieczorem zapaliła się lokomotywa, która na pewien czas całkowicie zablokowała ruch na odcinku Katowice – Bielsko-Biała.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *