Wagon typu N w Sosnowcu

Tramwaj N, linia nr 24
Tramwaj N, linia 24

Od dzisiaj, w wyniku zmian organizacji ruchu tramwajów w Sosnowcu, linia 24 kursująca na skróconej trasie będzie obsługiwana taborem typu N. To klasyczny, dwuosiowy wagon tramwajowy, którego produkcję rozpoczęto w roku 1948.


Tramwaje Śląskie, w swoim parku taborowym posiadają trzy sztuki tramwajów typu N. Wagony przeszły gruntowną modernizację w latach 2001-2002 i do dziś, regularnie kursują na jedynej w swoim rodzaju linii 38 w Bytomiu, wzdłuż ul. Piekarskiej. Czasem zdarza się jednak i tak, że wagony obsługują inne linie kursujące w regionie, gdzie niezbędny jest tabor dwukierunkowy.

Z powodu kolejnego etapu modernizacji torowisk w centrum Sosnowca, jednostki typu N, zostały skierowane do obsługi linii 24, która od dzisiaj została skrócona do relacji Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Ostrogórska (przystanek znajdujący przy Rondzie im. Gierka).

2 komentarze

  1. Podany na zdjęciu model Konstal N # 1167 (dawny #20), jest na stanie zajezdni w Będzinie i jest trzecim pojazdem tego typu użytkowanym w TŚ oprócz wspominanych w tekście wagonów obsługujących linię 38 w Bytomiu (po ulicy Piekarskiej) wagonami #1118 i #954 oraz linii wakacyjnej nr 2 wagonem #1110 i #1263.
    Poza tym czas przejazdu na tej trasie:
    Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Ostrogórska
    pokonuje w 10 minut – także jedna eNka w zupełności wystarczy na obsługę tej linii, bez potrzeby ściągania z Bytomia pozostałych dwóch wagonów, bo coś trzeba by dać tam w zamian.
    Proponuję skorygować informacje zawarte w artykule :).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *