Zmodyfikowane hybrydy już wożą pasażerów w Częstochowie

MPK w Częstochowie informuje, że sukcesywnie zwiększa się liczba autobusów hybrydowych, które po przeprowadzeniu niezbędnych modyfikacji technologicznych wracają do regularnej eksploatacji z pasażerami na liniach w mieście i regionie. Aktualnie jest to dziesięć autobusów 12 metrowych. Pierwszy przegub na testach.

Specjaliści z firmy Autosan we współpracy z inżynierami miejskiego przewoźnika są coraz bliżej opracowania rozwiązań, które pozwolą przywrócić do kursowania także hybrydowe autobusy przegubowe.

Pierwszy taki egzemplarz po przeprowadzeniu stosownych prac przebywa już nawet na testach w zajezdni MPK. Jeśli przebiegną pomyślnie, to w najbliższym czasie pierwsza „długa” hybryda także wyjedzie na nasze ulice z pasażerami. Przypomnijmy, że modyfikacja ekologicznych, gazowo elektrycznych autobusów, w efekcie której mogą bezpiecznie i komfortowo wozić częstochowskich pasażerów, to efekt umowy z firmą Autosan z Sanoka. Jest ona konsekwencją ugody zawartej z NFOŚIGW, która mimo wcześniejszych problemów niezależnych od służb miejskich i rządowych, pozwoli osiągnąć w najbliższych latach efekt ekologiczny i rzeczowy przewidziany w programie Gazela, w ramach którego Częstochowa otrzymała 100% dofinansowanie ze środków UE na zakup nowoczesnego i ekologicznego, hybrydowego taboru autobusowego. O kolejnych efektach realizowanych w tym celu działań będziemy informować na bieżąco w odrębnych komunikatach.

Fot. MZK Częstochowa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *