KŚ po kolejnej korekcie

  • Na stronie Kolei Śląskich ukazała się już(!) informacja o zmianach w harmonogramie kursowania pociągów tego przewoźnika, wynikająca z wejścia w życie kolejnej korekty rozkładu jazdy 2020/21, która nastąpiła w minioną niedzielę, 29 sierpnia. Przekazujemy na naszych łamach to, co najistotniejsze dla podróżnych, wynikające z wprowadzonych zmian oraz zaplanowanych utrudnień w ruchu.

Linia S1 i S41. Kontynuowana będzie modernizacja stacji Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza Gołonóg z przebudową układu komunikacyjnego wokół nich. Podobnie jak w poprzednich miesiącach ruch pociągów po jednym torze będzie prowadzony na szlaku Dąbrowa Górnicza – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. W dalszym ciągu pociągi nie będą zatrzymywać się także na przystanku Tychy Grota-Roweckiego. Remont wiaduktu będzie wymagać wstrzymania ruchu kolejowego w terminie 7 – 9 września, 21 – 23 września, 19 – 21 października oraz 26 – 28 października. W tych dniach na odcinku Tychy – Tychy Lodowisko będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej.

Linie S3, S13 i S8. Od 20 września do 1 października pociągi kursujące w kierunku Mysłowic będą korzystać z toru linii kolejowej nr 1 w kierunku Sosnowca. W dalszym ciągu będzie kontynuowany remont mostu pomiędzy stacjami Blachownia i Częstochowa Gnaszyn tymczasowo pogarszający przepustowość infrastruktury kolejowej. W pojedynczych dniach obowiązywania korekty są zaplanowane prace utrzymaniowe na różnych odcinkach relacji S3, S8 oraz S13 skutkujące pojedynczymi wariantami kursowania pociągów.

Linie S4 S5, S6 i S41. Przez cały okres obowiązywania czwartej korekty rozkładu jazdy będą prowadzone prace na odcinku Katowice Ligota – Tychy wymagające prowadzenia ruchu tylko po jednym torze.. W dniu 21 września oraz od 4 do 6 listopada, zostanie zamknięty tor na całym odcinku od Ligoty do Tychów. W tych dniach wybrane pociągi linii S4 zostaną skrócone do relacji Tychy – Tychy Lodowisko, a połączenie z Katowicami zostanie zapewnione poprzez skomunikowanie w Tychach z pociągami linii S5 oraz S6. Część pociągów zostanie skierowana objazdem z pominięciem przystanków Katowice Piotrowice i Katowice Podlesie.

Linie S5, S6, S51 i S72. W związku z przebudową stacji Czechowice-Dziedzice ruch pociągów będzie prowadzony po jednym torze zarówno na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe – Czechowice-Dziedzice jak i pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Pszczyną. W dni robocze, w dniach 6 – 17 września oraz od 12 października do 5 listopada w godzinach nocnych nastąpi tam całkowite wstrzymanie ruchu pociągów. Przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Niektóre pociągi linii S72 zostaną skrócone do stacji Pszczyna.. Nadal zawieszone będą postoje na przystanku Goczałkowice-Zdrój. Od nocy 23 października do poranka 31 października nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Sól – Zwardoń.

Linie S6, S61 i S76. Ruch pociągów na odcinku Skoczów – Wisła Głębce w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany, a wyłączony odcinek będzie obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową uruchamianą w dwóch relacjach: ekspresowej Skoczów Dworzec Autobusowy – Wisła Głębce – Skoczów Dworzec Autobusowy oraz zwykłej Skoczów – Goleszów Centrum – Skoczów. Niektóre kursy linii S61 zostaną skrócone do relacji Chybie – Cieszyn z autobusową komunikacją zastępczą obsługującą odcinek Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg oraz umożliwiającą przesiadkę na pociąg do/z Katowic. Od 23 września do 15 października pociągi nie będą zatrzymywały się na przystanku Zabrzeg. Relacja pociągów linii S61 pozostanie ograniczona do odcinka Czechowice-Dziedzice – Cieszyn.

Linie S7, S71, S78. Do 29 października potrwa modernizacja linii kolejowej pomiędzy Suminą a Rydułtowami. Pociągi będą kursowały drogą okrężną przez Jejkowice, a na odcinku Rybnik – Sumina przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej.

Fot. Kinga Mohr (OKnO na Śląsk)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *