Kolarze znów pojadą w Katowicach

  • Jak co roku, kolarze uczestniczący w kolejnej, 78 tym razem, edycji wyścigu Tour de Pologne pojawią się Katowicach. W stolicy województwa śląskiego uczestników wyścigu będzie można podziwiać w przyszłą sobotę, 14 sierpnia. Zarząd Transportu Metropolitalnego opublikował już komunikat jak będzie wyglądała organizacja komunikacji miejskiej tego dnia.

Idea sportowej rywalizacji, nawet w tak pięknej dyscyplinie jak kolarstwo, sprawia jednak, że przeprowadzenie trasy jakiegokolwiek etapu niesie za sobą konieczność dezorganizacji ruchu i funkcjonowania komunikacji miejskiej w miastach gdzie kolarze mają rywalizować. Nie inaczej będzie w przyszła sobotę, gdy TdP po raz kolejny zawita do Katowic. Na niemal praktycznie cały dzień. Ponieważ zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej jest tak wiele, że prezentacja ich zajęłaby zbyt dużo miejsca stąd poniżej umieszczamy odnośnik do bezpośredniego linka ZTM, który jest zobowiązany do ogarnięcia tej materii.

Dodajmy tylko, ze największą zmianą w porównaniu do poprzednich edycji TdP jeśli chodzi o Katowice będzie to, że w przyszłą sobotę kolarze nie będą finiszować na Al. Korfantego na wysokości Spodka. Tym bardziej, że po raz pierwszy w Katowicach zostanie przeprowadzony etap jazdy indywidualnej na czas i zawodnicy, po pokonaniu trasy o długości 12 kilometrów również zakończą zmagania na Al. Korfantego, tyle, że na wysokości Pomnika Powstańców Śląskich.

Więcej informacji (miasto) tu: https://www.katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/aktualnosci?ItemID=4705&ListID={75169DCB-89EF-46CD-A876-165C1E838909} oraz (komunikacja miejska) tu:
78. Tour de Pologne 2021 etap 6 14.08.2021 r. (sobota) – ZTM Komunikaty (metropoliaztm.pl)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *