Nowe mundury w Tramwajach Śląskich

  • Tramwaje Śląskie poinformowały, że zmieniły od 1 lipca wzory mundurów pracowników służby ruchu spółki. Już nie brązowo-piaskowe, ale grantowo niebieskie mundury noszą motorniczowie oraz kontrolerzy ruchu. To powrót do historycznej kolorystyki.

Do kompletu stroju kontrolerów ruchu dochodzą jeszcze czapki typu garnizonowego. Całość wpisuje się z ogólnopolski trend kolorystyczny. W większości przedsiębiorstw tramwajowych w kraju motorniczowie noszą ubrania służbowe w granatowo-niebieskich barwach choć – w przeciwieństwie do lat od 50. do 70. XX wieku – nie jest to element odgórnie ujednolicony dla całego kraju. W skład zestawu ubrań służbowych dla motorniczych spółki Tramwaje Śląskie weszły: spódnice i spodnie, koszulki polo, koszule z krótkim i długim rękawem oraz swetry. Odzież wyprodukowało Towarzystwo Akcyjne Telimena S.A. z Łodzi.

Praktycznie od początku funkcjonowania komunikacji tramwajowej na terenie dzisiejszej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii motorniczowie, ale także konduktorzy, regulatorzy i kontrolerzy ruchu tramwajowego nosili mundury w granatowo-niebieskich barwach. Tak było przed II wojną światową, tak było w czasach Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i później w Przedsiębiorstwie Komunikacji Tramwajowej. Dopiero pod koniec lat 90 ubiegłego wieku firma przestała zapewniać stroje służbowe dla pracowników służby ruchu.

W 2010 roku Spółka wróciła do tradycji mundurów dla pracowników służby ruchu, jednak wówczas przyjęta została brązowo-piaskowa kolorystyka, nawiązująca do logotypu Spółki. Od 1 lipca 2021 roku w tym zakresie wróciliśmy do tradycyjnej kolorystyki – spodnie i spódnice oraz swetry są granatowe a koszule niebieskie – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Fot. Tramwaje Śląskie

One comment

  1. MUNDURKI RZECZYWIŚCIE SUPER ALE . . . ZAGRANICZNI KIEROWCY SZCZEGÓLNIE FIRM PRYWATNYCH NA UMOWACH Z ZTM JEŻDŻĄ W BRUDNYCH PODKOSZULKACH NO I GDZIE W TYM SENS

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *