Jeszcze jutro można konsultować

  • Jak wiadomo, firma IDOM Inżynieria, Architektura i Doradztwo sp. z o.o. opracowuje Wstępne Studium Planistyczno-Prognostyczne dla zadania pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów – Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem (Cieszyn – Skoczów – Bielsko-Biała – Wadowice – Kraków)”.

Głównym celem projektu jest uzyskanie przez Cieszyn połączenia kolejowego z Krakowem. Połączenie to ma obywać się przez linie kolejową nr 190 na odcinku Bielsko Biała – Skoczów. Aktualnie linia ta jest zdegradowana i nie ma możliwości uruchomienia na niej oferty kolejowej.

W celu opracowania optymalnych rozwiązań projektowych firma IDOM postanowiła się zwrócić do mieszkańców gmin, na których terenie zlokalizowana jest planowana inwestycja, z szeregiem pytań dotyczących realizowanego projektu.

Otrzymane od Państwa odpowiedzi oraz postulaty posłużą do uszczegółowienia rozwiązań projektowych w toku opracowania kolejnych etapów realizowanego zamówienia. W ramach konsultacji udostępnimy materiały poglądowe z opisem dotyczącym planowanych rozwiązań projektowych wraz z ankietą do wypełniania, które dostępne będą od jutra, do 14 lipca – informuje firma IDOM

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej firmy IDOM, pod adresem: https://idompoland.com/konsultacjelk190. Nasza redakcja wraz ze stowarzyszeniem Kolej na Śląsk namawia wespół by znaleźć tych kilka minut i by wypełnić ankietę bo choć termin już nagli to każdy głos w tej sprawie może mieć znaczenie…

Fot. Jakub Soldatke

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *