LeoExpress wrócił…

  • W piątek, 18 czerwca, Leo Express wznowił kolejowe połączenie z Pragi do Krakowa. Powodem wstrzymania kursowania kursowania pociągów była oczywiście pandemia covid-19 i związane z nią ograniczenia. Podobnie jak przed pandemią pociągi kursują z Czech do Polski w każdy piątek i niedzielę, a do Czech wracają w każdą sobotę i poniedziałek.

Po wymuszonej przerwie z powodu epidemii koronawirusa, przewoźnik Leo Express wraca na polskie szlaki kolejowe. Przypomnijmy – to pierwszy zagraniczny i prywatny przewoźnik kolejowy, który wszedł na nasz rynek w lipcu 2018 roku z komercyjnymi połączeniami kolejowymi.

W pierwsze dwa weekendy pasażerowie mogą kupić bilety na połączenia tego przewoźnika do Polski i z powrotem z 25% zniżką. Oferta obowiązuje do 28 czerwca lub do czasu wyprzedania wszystkich miejsc. Zniżka jest ważna we wszystkich klasach, także tych najwyższych – biznesowych i Premium. Aby uzyskać zniżkę, klienci muszą użyć tylko specjalnego kodu promocyjnego.

Pociągi odjeżdżają z Pragi w każdy piątek i niedzielę o 15:42 i dojeżdżają do Krakowa o 22:23 (Portal Pasażera podaje, że o 22.30!). Po drodze zatrzymują się na wszystkich dużych stacjach w Czechach pomiędzy Pragą a Ostrawą. W naszym regionie pociąg zatrzymuje się w Chałupkach, Wodzisławiu Śląskim, Rybniku Tychach, Katowicach Ligocie, Katowicach, Mysłowicach i Jaworznie Szczakowej. Pociągi powrotne odjeżdżają z Krakowa w każdą sobotę i poniedziałek o 04:51 i dojeżdżają do Pragi o 11:49. W związku z powstałymi nieścisłościami pomiędzy godzinami, które podaje przewoźnik a tym co zarządca infrastruktury na swoim komunikatorze radzimy dokładnie sprawdzić o której pociągi LeoExpress odjeżdżają z poszczególnych stacji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *