Kierunek Hajnówka otwarty

  • Kto był – ten wie. Kto nie był – to naprawdę zapraszamy. Hajnówka, Podlasie. Po 17 latach przerwy PKP Intercity uruchomiło połączenia dalekobieżne w rejon Puszczy Białowieskiej. Piszemy o tym, bo to jedne z najpiękniejszych miejsc, które można zwiedzić w Polsce koleją.

Od niedzieli, wraz z wejściem w życie kolejnej korekty rozkładu jazdy, PKP Intercity wydłużyło trasę pociągu TLK Biebrza, który aktualnie kursuje w relacji Gdynia – Warszawa przez Olsztyn, Białystok, Bielsk Podlaski, Hajnówkę, Czeremchę, Siemiatycze, Sarnaki, Niemojki i Mordy. Ponadto, od niedzieli funkcjonuje nowe połączenie – TLK Żubr, w relacji Białystok – Warszawa. Jak deklaruje przewoźnik – dzięki ofercie Bilet Taniomiastowy ceny przejazdów na nowych trasach na Podlasie Południowe będą zaczynać się w przedziale 19-28 zł. Czas przejazdu pomiędzy Warszawą a Hajnówką to niewiele ponad trzy godziny.

W ogóle, jak patrzy się na rozkład odjazdów pociągów ze stacji Hajnówka, to warto powiedzieć, że w porównaniu do stanu jeszcze sprzed kilkunastu lat, gdy oferowana liczba połączeń była bardzo znikoma bądź żadna, to aktualnie lista propozycji jest dość obszerna . Pociągami regionalnymi można dojechać dość często do Białegostoku w jedną stronę czy do Czeremchy w drugą. Część tych ostatnich jest wydłużona do Siedlec, skąd jest mnóstwo połączeń do Warszawy i bez problemów można skorzystać z przesiadki.

By jednak to wszystko było możliwe, w poprzednich latach PKP PLK znacznie ;poprawiła jakość infrastruktury na odcinku Białystok – Siemiatycze. Wyremontowano perony na stacji w Hajnówce i na 4 przystankach: w Orzeszkowie, Witowie, Policznej i Dobrowodzie. Wymieniono też większość rozjazdów i przebudowano przejazdy kolejowo-drogowe. I choć z naszego regionu nie ma bezpośredniego połączenia w tą okolicę, to warto zaplanować podróż w ten sposób by skorzystać z pociągów Biebrza lub Żubr przez Podlasie. Szlak Siedlce – Hajnówka – Białystok to jest bowiem to….

Fot. PKP Intercity

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *