Kolejne remonty w centrum Sosnowca

Skrzyżowanie na ul. Piłsudskiego i 3 Maja
Skrzyżowanie na ul. Piłsudskiego i 3 Maja

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 1 czerwca 2015 r. (poniedziałek) zakończy się przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu. Jednocześnie rozpocznie się kolejny etap przebudowy infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Sienkiewicza oraz Rondzie im. Edwarda Gierka. 


Mieszkańców Sosnowca czekają kolejne utrudnienia, w związku z rozpoczęciem realizacji dwóch zadań z projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap II” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Chodzi o modernizację torowiska w ul. Sienkiewicza i Piłsudskiego od ronda im. Gierka do skrzyżowania z ul. 3 Maja wraz z przebudową samego skrzyżowania.

W związku z prowadzonymi pracami, ruch tramwajowy na wyżej wspomnianym odcinku zostanie wstrzymany. To z kolei wiąże się z ze zmianą funkcjonowania komunikacji tramwajowej, która od 1 czerwca będzie działać według następujących zasad:

Linia nr 24 – kursować będzie w relacji: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Ostrogórska,

Linia nr 26 pozostanie zawieszona, a jej zadania na odcinku od Mysłowic do Sosnowca Dańdówki przejmie linia nr 27, która będzie kursować na trasie: Sosnowiec Kazimierz Górniczy pętla – Mysłowice Dworzec PKP,

Uruchomiona zostanie linia autobusowej komunikacji zastępczej T-27, kursująca na trasie: Sosnowiec Dańdówka Skrzyżowanie – Sosnowiec Urząd Miasta z przejazdem ulicami: Andersa, 1 Maja, Sienkiewicza, Piłsudskiego, 3 Maja, Mościckiego,

Autobusowa linia zastępcza nr T-26 zostanie zawieszona.

Jednocześnie informujemy kierowców, iż od 1 czerwca, na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i 3 Maja, zmieni się organizacja ruchu samochodowego, polegająca na zwężeniu ruchu do jednego pasa.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *