Luzowanie obostrzeń w transporcie zbiorowym

Od 15 maja w transporcie publicznym pojedzie więcej pasażerów. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. wprowadza zmiany dotyczące ograniczeń i nakazów w przemieszczaniu się środkami publicznego transportu zbiorowego.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadza istotne dla pasażera zmiany, m.in. w ograniczeniach i zasadach przemieszczania się w środkach publicznego transportu zbiorowego.

Od 15 maja w publicznym transporcie zbiorowym oraz pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą będzie można przewozić przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi 100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *