Kolejna piątka dla Katowic

  • Przy okazji informacji o zakupie kolejnych autobusów elektrycznych przez PKM Katowice ( tutaj: http://silesiainfotransport.pl/?p=45359 ) sugerowaliśmy, że to jeszcze nie koniec inwestycji taborowych w stolicy województwa śląskiego. Przewoźnik ogłosił właśnie przetarg na dostawę pięciu nowych 12-metrowych autobusów.

Zgodnie z marcowymi informacjami – PKM Katowice zamawia pięć nowych autobusów o długości 11,8-12,15 m. Mają one mieścić 86 pasażerów, z czego 25% na miejscach siedzących. Tym razem nie mają to być autobusy elektryczne lecz wyposażone w silnik diesla o mocy 180 kW. Pojazdy mają być klimatyzowane i wyposażane w kasowniki, nagłośnienie, system informacji pasażerskiej, monitoring, system liczenia pasażerów, system kontroli trzeźwości kierowcy. System drzwi 2-2-2. Na wykonanie zamówienia przeznaczono 330 dni.

Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę fabrycznie nowych autobusów miejskich niskopodłogowych jednoczłonowych o wartości co najmniej 3,5 mln zł netto. O wyborze zadecydują cena (60%) oraz ocena (40%) właściwości. Termin składania ofert mija 24 maja.


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *