Spalinówki już jeżdżą, reszta…

  • PKP PLK poinformowała, że dziś na trasie Chorzów Stary – Chorzów Miasto na linii kolejowej nr 131, przed godziną 12 przywrócono na jednym torze ruch pociągów prowadzonych lokomotywami spalinowymi. Pełne przywrócenie ruchu po poniedziałkowym zdarzeniu planowane jest dziś wieczorem, około godziny 19.00.

Przy usuwaniu uszkodzeń sieci trakcyjnej na szlaku Chorzów Stary – Chorzów Miasto pracują ekipy techniczne i specjalistyczne maszyny. Konieczne było wydrążenie otworów i mocowanie nowych fundamentów, a także montowanie konstrukcji sieci trakcyjnej na zabudowanych palach. Prace były prowadzone także nocą – równocześnie przy wszystkich konstrukcjach. Roboty są wykonywane w trudnych warunkach, gdyż tory położone są w przekopie, a obok znajdują się mury oporowe. Utrzymywana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje o zmianach podawane są na stacjach i przystankach. Na drugim torze nadal pracują trzy pociągi sieciowe. Wywieszana jest sieć trakcyjna na wybudowanych konstrukcjach. Po zakończeniu i sprawdzeniu prac, pociągi pojadą trakcją elektryczną po dwóch torach. – czytamy w dzisiejszym komunikacie zarządcy infrastruktury

Warto wspomnieć, że całe to zamieszanie powstało przez to, że w poniedziałek, 5 kwietnia, ok. godz. 19:30, na szlaku Chorzów Stary – Chorzów Miasto, w obniżony słup sieci trakcyjnej wjechał pociąg Kolei Śląskich, relacji Tarnowskie Góry – Katowice. W efekcie zdarzenia uszkodzone zostały 4 konstrukcje – tzw. półbramki sieci trakcyjnej oraz 400 metrów sieci. Przyczyną pochylenia słupa była ingerencja osób postronnych w konstrukcje sieci trakcyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *