Przerwa w ruchu pomiędzy Będzinem a Sosnowcem

  • Tramwaje Śląskie informują, że wykonawca prac modernizacyjnych torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Małobądzkiej w Będzinie przystępuje do realizacji prac sieciowych. W dniach od 8 do 11 kwietnia między Będzinem a Sosnowcem wstrzymany zostanie ruch tramwajów, a komunikację zapewnią zastępcze autobusy.

Zadanie pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Małobądzkiej w Będzinie” realizowane jest przez konsorcjum firm NDI. Na obecnym etapie prac generalny wykonawca przystąpi do montażu elementów infrastruktury sieciowej na nowych słupach trakcyjnych. – Jak poinformował generalny wykonawca, prace polegać będą m.in. na demontażu starej sieci trakcyjnej wraz z osprzętem a następnie montażu nowych wysięgników i przewieszek oraz rozciąganiu nowej sieci trakcyjnej na odcinku od parku Syberka do skrzyżowania ulicy Małobądzkiej z ulicą Krasickiego. Ponadto wykonywane będą przyłącza energetyczne nowej sieci do podstacji trakcyjnej – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Do wykonania tego zakresu zadań konieczne jest wstrzymanie na modernizowanym odcinku ruchu tramwajów. W związku z tym od czwartku 8.04.2021 r. do niedzieli 11.04.2021 r. włącznie nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:

  • tramwaje linii nr 21 od strony Dąbrowy Górniczej będą kursować w relacji: Tworzeń Huta Katowice – Będzin Os. Zamkowe pętla; od strony Milowic linia będzie zawieszona;
  • tramwaje linii nr 27 od strony Kazimierza Górniczego będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Pogoń Akademiki; od strony Będzina linia będzie zawieszona;
  • tramwaje linii nr 35 będą kursować w dotychczasowej relacji: Zagórze pętla – Milowice pętla ze zwiększoną częstotliwością;
  • uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa nr 51, kursująca w relacji: Pogoń Akademiki – Milowice pętla;
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-21 i T-27, kursując w relacjach: Sosnowiec Urząd Miasta – Będzin Sienkiewicza i Sosnowiec Urząd Miasta – Będzin Os. Zamkowe Piastowska.

Autobusowa komunikacja zastępcza będzie obsługiwać wyłącznie stałe przystanki autobusowe. Szczegółowy opis tras autobusów zastępczych dostępny jest w zakładce Rozkłady jazdy i komunikaty na stronie ZTM: www.metropoliaztm.pl. Od poniedziałku, 12 kwietnia, tramwaje wrócą na swoje stałe trasy.

Inwestycja wraz z innym zadaniem pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Będzińskiej w Sosnowcu od granicy z Będzinem do ul. Staropogońskiej wraz z przebudową pętli Będzińska” jest elementem „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą prac na obu zadaniach jest wspomniane konsorcjum firm NDI z Sopotu, a wartość zamówienia to niespełna 47,5 mln zł netto.

Fot. Tramwaje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *