A w Cieszynie zmiany….

  • Trochę nieco w cieniu głównego zadania, jakim w procesie modernizacji wiślanki są prace na odcinku Bronów – Skoczów – Goleszów – Ustroń – Wisła, prowadzone są również roboty na fragmencie linii nr 190 pomiędzy Goleszowem i Cieszynem. I właśnie z tej inwestycji dzisiaj kilka obrazków…

Prezentujemy kilka zdjęć zrobionych kilkadziesiąt godzin temu w okolicach cieszyńskiej stacji. Otrzymaliśmy je dzięki uprzejmości jednego z naszych Czytelników. Przypomnijmy, że wraz z nadejściem rozkładu jazdy 2021/22, po wielu latach, gród znad Olzy ma otrzymać ponowną możliwość podróży koleją do Goleszowa. Oby kiedyś ta podróż byłą możliwa jeszcze dalej. Do Bielska-Białej….

Inna sprawa to, to, co po tych torach po zakończonych pracach będzie jeździć. Pojawiły się dość nieciekawe sygnały, że połączeń kolejowych Cieszyn – Katowice ma być mniej niż było to pierwotnie zakładane oraz jeszcze kilka innych problemów, o których więcej wkrótce….

Fot. Czytelnik

4 komentarze

  1. inwestycje kolejowe sa po to , aby przeznaczyc pieniadze na byle co, bo potem trzeba zwrocic jesli sie nie zdazy zrealizowac ( unia Europejska dyktuje)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *