W niedzielę pociągiem do Wisły i Ustronia

  • Czekaliśmy, czekaliśmy. I się doczekaliśmy. Powiedzieliśmy sobie, że ostatnia informacja tego dziwnego 2020 roku musi być pozytywna. I taką Wam przekazujemy. W najbliższą niedzielę, choć to już w przyszłym roku, jedziemy w końcu pociągiem do Ustronia i Wisły!

Jak bowiem informuje PKP PLK – Wykonawca dokończył niezbędne prace i zamontował urządzenia zapewniające bezpieczny przejazd pociągów na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów. Dzięki temu, pociągi pojadą do Wisły Głębce od niedzieli, 3 stycznia przyszłego roku. Do soboty, 2 stycznia, przewoźnicy będą prowadzili jazdy zapoznawcze szlaku.

Od niedzieli pociągi pojadą z prędkością do 100 km/h na zrewitalizowanym odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów, co oznacza, że już na tym etapie inwestycji, skróci się czas dojazdu do Wisły Głębce o ponad 10 minut. Podróżni skorzystają z zupełnie nowego przystanku Skoczów Bajerki. Ponadto przebudowane zostały perony w stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie. Przypomnijmy, że w pierwotnej wersji, ruch na „wiślance” miał zostać wznowiony 13 grudnia, wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy.

Szczegóły dotyczące powracających połączeń są dostępne na Portalu Pasażera oraz na stronach przewoźników. Pociągi będą kursowały do Wisły Głębce do marca. Potem prace będą kontynuowane na odcinku Skoczów – Wisła Głębce. Podróżni dojadą wtedy pociągiem do Skoczowa, a dalej do Wisły będzie obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa. Wszystkie prace zakończą się z końcem 2021 roku.

2 komentarze

    1. Ale bzdura. Zobaczcie jak jest planowana ZKA od 1.03. Wystarczy na plakat zobaczyć na portalu pasażera. Bo ja widzę Bielsko – Wisła.
      Też mi portal kolejowy który nie jest na bieżąco…..

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *