Wisła: 3 stycznia 2021?

  • PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły oficjalnie termin powrotu pociągów na Wiślankę. Od Bronowa do Wisły Głębce. Inne sprawy, o których mowa w poniższym komunikacie pozostawiamy bez komentarza. Najważniejsze, by kolejny termin zakończenia pierwszego etapu rewitalizacji tej linii tym razem został dotrzymany.

W nawiązaniu do komunikatu PKP Polskich Linii Kolejowych o zmianie w kursowaniu pociągów na trasie z Katowic do Wisły Głębce informujemy, że przyczyna zmiany terminu uruchomienia pociągów łączy się z prowadzeniem projektu przez wykonawcę firmę Trakcja S.A., a nie – jak wcześniej podano – z opóźnieniem w dostawie urządzeń firmy Bombardier. Zakres związany z budową nowego systemu sterowania został zlecony do realizacji firmie Trakcja S.A.

Pociągi do Wisły Głębce pojadą 3 stycznia 2021 roku. Zastępcza komunikacja autobusowa jest utrzymana do 2 stycznia. Szczegóły dotyczące połączeń dostępne są na Portalu Pasażera oraz na stronach przewoźników – czytamy w komunikacie nadesłanym do naszej redakcji.

Przypomnijmy, że w ramach projektu, prace prowadzone były na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów. Powstał nowy przystanek Skoczów Bajerki. Przebudowano perony na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną na szlaku oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie. Teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość i wierzyć, że po wyznaczonym tym razem terminie faktycznie do Wisły pojedziemy pociągiem…

3 komentarze

  1. To PLK nie wiedziała wcześniej że urządzenia nie będą oddane w terminie?
    I kto jest winny Bombardier czy trakcja, żenada.
    Ale jak mówi stare przysłowie….do trzech razy sztuka-czekamy.

  2. PLAKATOWY ROZKLAD JAZDY JEST JUZ AKTUALNY OD DWOCH TYGODNI, NIE ZAWSZE SIE JEDNAK OTWIERA GDZIE BY SIE CHCIALO!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *