Mysłowice też się szykują

  • Sprawa powrotu do normalności na linii Katowice – Kraków jest chyba pierwszoplanowym tematem z okazji zbliżającego się wielkimi krokami terminu wejścia w życie nowego rozkładu jazdy pociągów. Dzisiaj o malej inwestycji na linii nr 138. Ale też mającej znaczenie dla tego szlaku.

Wielka inwestycja, jaką jest od lat, próba stworzenia warunków podróżowania koleją godnych XXI wieku pomiędzy Katowicami a Krakowem, zbliża się do końca. Wiadomo powszechnie też, że rewitalizacji poddano znaczną część szlaku. Konkretnie, od Mysłowic do Krakowa. Odcinek Katowice – Mysłowice nie został ujęty w harmonogramie prac rewitalizacyjnych i choć pociągi mogą się po nim poruszać z prędkością 100km/h, to jest kilka miejsc, gdzie składy muszą zwolnić z powodu „słabszej” jakości infrastruktury.

W najgorszym stanie jest fragment szlaku pomiędzy katowicką dzielnicą Szopienice a stacją w Mysłowicach. Od pewnego czasu Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu, któremu ta linia podlega, wykonuje niezbędne prace by zlikwidować te niedogodności. Tak, by pociągi mogły jeździć pomiędzy Katowicami a Mysłowicami z maksymalną prędkością przewidzianą dla tego szlaku.

– PKP PLK. prowadzą bieżące prace utrzymaniowe na linii kolejowej 138 Mysłowice – Katowice Zawodzie w celu utrzymania obecnych parametrów linii kolejowej wraz z odwołaniem ograniczeń prędkości. Prace już się rozpoczęły w stacji Mysłowice i przy wiadukcie nad ul. Krakowską – informuje Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Teraz to roboty kosmetyczne mające na celu doprowadzić ten odcinek do normalnych warunków eksploatacji. W przyszłym roku zaplanowano większe prace modernizacyjne zarówno na szlaku z Katowic do Mysłowic jak i w rejonie samej stacji Mysłowice. Mają zostać wymienione szyny, podkłady i części rozjazdowe. Zaplanowano też prace przy oczyszczaniu i podbiciu toru. Natomiast remont mysłowickiego dworca rozpocznie się najprawdopodobniej w roku 2023 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *