Gdy coś odetnie od reszty…

  • Przed godziną 2 w rejonie stacji Czechowice-Dziedzice doszło do wykolejenia pociągu towarowego co sprawiło całkowitym wstrzymanie ruchu w okolicach tego węzła. Przez cały dzień ekipy PKP PLK pracują by na linię kolejową nr 139 mogły jak najszybciej wrócić rozkładowe pociągi. Kolejowa, południowa część województwa śląskiego została odcięta od reszty sieci.


Łącznie wykoleiły się cztery wagony. Ten pociąg jeździ tą trasą codziennie o tej samej porze. Specjalna komisja bada co tym razem poszło nie tak i wskutek tego na cały dzień komunikacja pasażerska na trasie Katowice – Bielsko-Biała została zablokowana. W zdarzeniu ucierpiał nie tylko tabor (na szczęście nie ludzie) ale również infrastruktura. Doszło do uszkodzenia rozjazdów i podkładów. Zarządca zaangażował maksymalną liczbę ludzi i sprzętu, by jak najszybciej przywrócić ruch. Do Czechowic-Dziedzic wyprawiono również specjalny pociąg ratownictwa technicznego wyposażony w dźwig. Wstępnie przywrócenie ruchu pociągów przez stację Czechowice-Dziedzic było planowane na wieczór. W momencie pisania tego artykułu usuwanie skutków zdarzenia nadal trwało. My też poinformujemy na swoim profilu na Facebooku gdy pociągi znów zaczną tamtędy jeździć

Koleje Śląskie uruchomiły Zastępczą Komunikację Autobusową za wszystkie połączenia linii S5. Pociągi dojeżdżają od strony Katowic tylko do Pszczyny. Z drugiej strony pociągi dojeżdżają do Czechowic-Dziedzic. Jak informuje PKP PLK – w Sosnowcu powołany został zespół składający się z przedstawicieli PLK i przewoźników, który na bieżąco zarządza ruchem. Informacje o zmianach są podawane podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Obojętnie kiedy wznowiony zostanie ruch pociągów to do sprawy wrócimy na naszych łamach w sobotę… Dzisiejsze zdarzenie pokazało jak jeden rozjazd sparaliżował ruch kolejowy w całej południowej części naszego województwa….

AKTUALIZACJA: Od wczoraj od godziny 20.00 ruch pociągów po jednym torze przez stację Czechowice-Dziedzice został przywrócony…

Fot: http://www.czecho.ploraz Tymoteusz Muszala

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *