TŚ: Konkurs na nazwę tramwajów

  • Pierwsze nowe tramwaje firmy Pesa wożą już pasażerów na liniach nr 16 i 36 w Katowicach. Ich oficjalna nazwa to 2017N. Pora nadać im ładne imię, dlatego spółka Tramwaje Śląskie S.A. ogłasza konkurs na imię dla nowych wagonów.

W krajobraz Bytomia przez lata wrosły, obsługujące na zmianę linię nr 38, Hildka i Paulek – dwa wagony typu N. W 2000 roku zadebiutowały pierwsze wagony niskopodłogowe do dziś zwane Karlikami, choć ich nazwa handlowa brzmiała „Citadis 100 Katowice”. Dostarczone wiosną tego roku do Katowic krótkie wagony z Modertransu, przez producenta oznaczone jako MF10AC, otrzymały dziewczęce imię Kasia, nawiązujące do ich drobnych gabarytów i ładnego wyglądu.

– To tylko kilka przykładów imion naszych tramwajów. Teraz, kiedy tabor Tramwajów Śląskich wzbogacił się o nowy typ tramwaju, pora nadać mu imię. Chcemy, by wszystkie 27 wagonów typu Pesa 2017N otrzymało jedną nazwę, która – mamy nadzieję – będzie się dobrze kojarzyć i przylgnie do nich na stałe – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wysłać e-mail na adres: tramwaj@tram-silesia.pl w tytule wpisując słowo konkurs, a w treści wpisać proponowane przez siebie maksymalnie 3 propozycje imion. Dla autora zwycięskiej koncepcji przewidziano nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie internetowej spółki. Propozycje można zgłaszać do najbliższej niedzieli, 8 listopada. A my chcemy poinformować, że zarówno nasz portal jak i stowarzyszenie Kolej na Śląsk oraz portal Okno na Śląsk przyłączają się do tej zabawy i na wszystkich tych łamach będziemy namawiali swoich czytelników i sympatyków do wzięcia udziału w tym konkursie. Zapraszamy….

Fot. Tramwaje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *