Nietypowa libacja – funkcjonariusze zapobiegli tragedii

Na szlaku kolejowym Grabiszyn – Wrocław Muchobór, funkcjonariusze ujęli 35-letniego mężczyznę, który wspiął się na konstrukcje sieci trakcyjnej i spożywał alkohol. Czynem tym spowodował zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa. Jak się okazało miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Do zdarzenia doszło 10.08.2020 (poniedziałek) na szlaku kolejowym Grabiszyn – Wrocław Muchobór (woj. dolnośląskie). Wspólny patrol SOK i Policji otrzymał zgłoszenie o osobie postronnej przebywającej na konstrukcji sieci trakcyjnej.

Na miejscu mundurowi zastali mężczyznę siedzącego na bramce sieci trakcyjnej i spożywającego alkohol. Z uwagi na fakt, że jego zachowanie stwarzało bezpośrednie zagrożenie dla jego życia i zdrowia oraz bezpieczeństwa w prowadzeniu ruchu pociągów, funkcjonariusze wydali polecenie zejścia z bramki, a następnie pod ich nadzorem został on przeprowadzony w bezpieczne miejsce.

Sprawcą zdarzenia okazał się 35-letni mieszkaniec Wrocławia. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ujęty mężczyzna został przekazany do izby wytrzeźwień. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Kolejowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Fot. Straż Ochrony Kolei

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *