Bielsko-Biała Północ i Jeleśnia dostaną nowe perony

W Jeleśni na linii Żywiec–Sucha Beskidzka i Bielsku-Białej Północ między Czechowicami-Dziedzicami a Bielskiem-Białą zostaną przebudowane perony. PKP PLK dostosują stację i przystanek do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania oraz zwiększą komfort obsługi. Wartość prac finansowanych z budżetu to ok. 2 mln zł a ich zakończenie planowane jest do końca roku.


Z myślą o podróżnych, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontują peron na stacji Jeleśnia, między Żywcem a Suchą Beskidzką, na linii kolejowej Żywiec – Skawina nr 97. Peron będzie wyższy, a to ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów w kierunku Katowic, Bielska-Białej, Żywca, Suchej Beskidzkiej, Chabówki, Nowego Targu i Zakopanego. Będą nowe wiaty, ławki, gabloty i tablice informacyjne. Przewidziano wymianę oświetlenia. Przygotowane zostaną dogodne dojścia – pochylnie, ułatwiające podróże osobom z ograniczoną możliwością poruszania się.

Z kolei peron na przystanku Bielsko-Biała Północ będzie miał nową nawierzchnię i ścieżkę dla osób słabo widzących i niewidomych, prowadzącą do windy budowanej przez miasto Bielsko-Biała. Powstanie nowa wiata poszerzona i przestrzeń dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Wartość obu inwestycji to prawie 2 mln zł ze środków budżetowych. Prace zaplanowano do końca listopada 2020. Ruch pociągów będzie utrzymany według rozkładu jazdy.

 

3 komentarze

    1. Dokładnie, wydają pieniądze na pierdoły zamiast zająć się tym co naprawdę ma sens czyli skrócenie czasu jazdy, likwidacja wąskich gardeł, a nie kosmetyka. Najpierw podkład a potem pudrowanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *