Centrum przesiadkowe przy dworcu w Gołonogu

Sześć ofert złożono w przetargu na budowę centrum przesiadkowego przy dworcu Dąbrowa Górnicza Gołonóg. Zostaną ocenione pod kątem formalnym, a po tym wykonawcy których propozycje będą bez uchybień, przystąpią do aukcji elektronicznej.


Podczas licytacji elektronicznej, która planowana jest na sierpień, wykonawcy zaoferują ostateczną cenę, za jaką mogą podjąć się tego zadania – będą stopniowo obniżać swoją propozycję wyjściową. Teraz ich oferty wahają się od ponad 98 mln zł do przeszło 150,5 mln zł. Kwota, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację, to niecałe 63 mln zł. Oprócz ceny, przy wyborze pod uwagę brane będzie także doświadczenie kierownika budowy i kierownika robót mostowych.

W ramach inwestycji, przebudowany zostanie układ drogowy w rejonie dworca – powstaną miejsca parkingowe; tunel drogowy pod torami, który zastąpi przewidziany do likwidacji przejazd kolejowy; ronda na skrzyżowaniach al. Zagłębia Dąbrowskiego i Uklańskiego, a także Parkowej i Wczasowej; tunel pieszy prowadzący do peronów. Przebudowane i zmodernizowane zostaną również perony oraz układ torowy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *