Pociągiem KŚ z kina

Kina, teatry, muzea, filharmonie i galerie sztuki z terenu całego województwa śląskiego wsiadły do pociągów Kolei Śląskich i wyruszyły w wspólną podróż! O co chodzi? O kolejowe darmowe bilety powrotne z wymienionych instytucji w ramach pierwszej edycji akcji Pociąg do Kultury.


By wziąć udział w akcji wystarczy posiadać bilet na wydarzenie organizowane przez jedną z jednostek kultury. Akcja dotyczy kin, teatrów, muzeów, filharmonii, i galerii sztuki z całego województwa śląskiego. W grę wchodzą między innymi: Górnośląski Park Etnograficzny, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Zamek w Pszczynie, Teatr Nowy w Zabrzu, Kino Amok z Gliwic, Kino Kosmos z Katowic, Opera Śląska, NOSPR w Katowicach czy Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie. Instytucji jest blisko 350.

Bilet na wydarzenie kulturalne może być w wersji elektronicznej lub papierowej. Dodatkowo trzeba posiadać bilet  KŚ na przejazd do miejscowości, w której wydarzenie jest organizowane. Na ich podstawie w kasach biletowych lub w pociągu zostanie wydany bezpłatny bilet powrotny. Relacja „z powrotem” musi odpowiadać relacji „tam”. Co ważne! – Bezpłatne przejazdy pociągami ograniczone są relacjami niewybiegającymi poza obszar Województwa Śląskiego, tj. m.in. do Zakopanego.

Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Śląskiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Oferta obowiązuje od 15 lipca do 31 grudnia 2020 lub do wyczerpania puli środków.

Pełna lista instytucji biorących udział w inicjatywie dostępna jest na oficjalnej stronie Kolei Śląskich pod adresem:

Grafika: Koleje Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *