Zabrze przy jednej krawędzi

Trwają prace remontowe na dworcu kolejowym w Zabrzu. Aktualnie wymieniany jest jeden z torów przy krawędzi peronowej. Pociągi są odprawiane z toru nr 2.


To jeden z ostatnich elementów modernizacji infrastruktury na linii 137 pomiędzy Katowicami a Gliwicami. która prowadzona jest od kilku lat. Ten szlak to jeden z najbardziej ruchliwych ciągów kolejowych w naszym regionie. I każde takie roboty powodują pewne utrudnienia w ruchu pociągów. A tych dziennie przejeżdża przez Zabrze bardzo dużo. Zarówno Kolei Śląskich jak i PKP Intercity. Niemniej z naszych obserwacji wynika, ze rozkład jazdy przygotowany na okoliczność zabrzańskiego remontu jest przestrzegany i większe opóźnienia się nie raczej zdarzają

Modernizacja trwa i już w krótce będziemy „fruwać” po nowych szynach. Ale warto pamiętać, że oprócz tego zabrzański dworzec jest również miejscem spotkań tutejszych studentów medycyny – dokładnie dworcowa, urocza kawiarnia. To że możliwe było stworzenie takiego miejsca to efekt gruntownej modernizacji całej infrastruktury dworcowej. Stąd dzisiaj kilka fotek, nie tylko dokumentujących prowadzone prace, ale także ukazujące miejsce przyjazne podróżnym jakim jest od pewnego czasu dworzec kolejowy w Zabrzu.

Współautor tekstu i zdjęcia: Sandra Lis

One comment

  1. I ten „przepiękny” chodnik na Placu Dworcowym, jak i jego całe otoczenie. Jak nic wizytówka miasta i PKP.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *