Na ratunek pasażerom

W ostatnich dniach przez pracowników MPK w Częstochowie zostały podjęte dwie interwencje mające na celu ratowanie życia i zdrowia pasażerów komunikacji miejskiej.


W jednym przypadku kierowca autobusu za tramwaj linii 123 w okolicy przystanku Centrum w al. Wolności podjął próbę reanimacji mężczyzny, który zasłabł na przystanku. Czynności resuscytacyjne były prowadzone do przyjazdu służb ratowniczych. Niestety walka ta nie zakończyła się sukcesem, a mężczyzna zmarł w drodze do szpitala.

Natomiast w innej części miasta w okolicach Rynku Wieluńskiego, Pani kierowca udzieliła pierwszej pomocy mężczyźnie z atakiem padaczki. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego człowiek był zabezpieczony, a pomoc dotarła do niego na czas. Te dwie sytuacje pokazały jak ważne jest przygotowywanie naszych kierowców i motorniczych do sytuacji krytycznych, na które mogą napotkać podczas obsługiwania pasażerów. Temu służą m.in. regularne szkolenia w zakresie udzielania pierwszej pomocy czy samoobrony. Mamy nadzieję, że wiedza to jednak nie będzie musiała być wykorzystywana w praktyce.

Fot. MPK Częstochowa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *