Zmiany w rozkładzie jazdy ZTZ Rybnik

ZTZ w Rybniku od dnia 27.04.2020r. (poniedziałek) przywróci w dni robocze kursowanie autobusów według specjalnego rozkładu roboczego wymuszonego przez panujące obostrzenia.


Wprowadzenie powyższych zmian wiąże się z optymalnym wykorzystaniem personelu oraz środków przeznaczonych na funkcjonowanie transportu publicznego.

Zamknięcie wiaduktu na ul. Żorskiej od dnia 28.04.2020r. (wtorek) nie wprowadza zmian w kursowaniu autobusów, gdyż przez okres około 3 tygodni autobusy będą kursować przez wiadukt z wykorzystaniem ruchu wahadłowego.

Władze państwowe zobowiązały obywateli do zachowania dodatkowych środków ostrożności, także w zakresie komunikacji zbiorowej.
Przypominamy, że w autobusie może przebywać tylko tylu pasażerów ile wynosi połowa miejsc siedzących. Informacje na ten temat znajdują się w pojazdach operatorów obsługujących linie ZTZ w Rybniku. Nie ma jednak możliwości, aby bezpośrednio weryfikować respektowanie tego ograniczenia.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych – przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki. Dotyczy to także podróży w środkach transportu publicznego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *