Krzyżówka LK139/93 – znamy SIWZ

PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o szczegółach zamówienia w przetargu dotyczącym odcinka podg. Most Wisła- Czechowice – Dziedzice- Zabrzeg. Wymianie ulegnie praktycznie wszystko. Podpisanie umowy i rozpoczęcie prac zaplanowane jest na listopad 2019 roku, zaś ich zakończenie w grudniu 2023 roku.


PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na wykonanie robót budowlanych na odcinku Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg. Inwestycja będzie wykonywana w ramach projektu pn. „Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin – Katowice – Tychy – Czechowice-Dziedzice – Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła- Czechowice – Dziedzice- Zabrzeg”.

Odnowiona zostanie stacja w Czechowicach-Dziedzicach oraz z przystanki Goczałkowice-Zdrój i Zabrzeg. W sumie 6 peronów zostanie podwyższonych, by ułatwić dostęp do pociągów oraz dostosowanych do osób o ograniczonej mobilności.

Projekt przewiduje wymianę prawie 47 km torów i 56 km sieci trakcyjnej. Zwiększy się prędkość jazdy pociągów, skrócą się więc podróże na trasie z Katowic do Zebrzydowic i Wisły Głębce. Na całym odcinku przebudowane zostaną urządzenia sterowania ruchem kolejowym oraz 3 przejazdy kolejowo-drogowe, co wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa przewozu podróżnych i ładunków. Prace swoim zakresem obejmą też 23 obiekty inżynieryjne (mosty, wiadukty i przepusty). W zakresie prac modernizacyjnych zostanie przebudowany trzyprzęsłowy most na rzece Wiśle (między Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami) o długości ponad 150 metrów. Ponadto, na stacji Czechowice–Dziedzice zostanie wybudowane lokalne centrum sterowania (LCS) wyposażone w nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

3 komentarze

    1. Brakuje wjazdu od strony Zebrzydowic na tory powyżej 3go. Katastrofa. Nie wszystko może jechać na przelot…..

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *