Przerwa pod tunelem w Bielsku-Białej

– Na odcinku Bielsko Biała Główna – Bielsko Biała Lipnik  jest wstrzymany ruch pociągów wskutek połamania pantografu przez pociąg osobowy. Na tym odcinku do odwołania kursuje komunikacja zastępcza za wszystkie pociągi pasażerskie. Dlatego pociągi doznają znacznych opóźnień  od 30 – do około 60 minut. Za utrudnienia podróżnych przepraszamy – taki komunikat opublikowały dzisiaj rano Koleje Śląskie.


Wszystko za sprawą zdarzenia, które miało miejsce kilka minut po godzinie 4.30 w okolicach tunelu w Bielsku Białej. Na jednotorowym odcinku linii kolejowej nr 139 jednostka EN75-003 Kolei Śląskich obsługująca pociąg nr 94817 relacji Bielsko-Biała – Żywiec zerwała pantograf, co sprawiło całkowite unieruchomienie tego szlaku.

Jak zawsze w takich przypadkach, takie rzeczy nie dzieją się tam, gdzie powstałe utrudnienia byłyby choćby w mniejszym stopniu odczuwalne przez pasażerów, czyli np. kilkaset metrów dalej, gdzie, jeszcze przed wjazdem w perony przystanku Lipnik linia kolejowa w kierunku Żywca „robi” się już dwutorowa.  Pomiędzy głównym dworcem w Bielsku-Białej a przystankiem Lipnik jest kilkusetmetrowy odcinek jednotorowy, konieczny do pokonania tamtejszego tunelu. I właśnie tam, jak nam przekazano, gdy jednostka KŚ opuszczała tunel nie wytrzymał jeden ze słupów kotwowych utrzymujących sieć, co sprawiło uszkodzenie pantografu flirta i całkowite zablokowanie szlaku.

Z tego co udało się nam ustalić – przerwa w ruchu potrwa na pewno do godzin popołudniowych. Jak tylko uzyskamy konkretniejsze dane o możliwości i prawdopodobnym terminie uruchomienia szlaku poinformujemy na Facebooku.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *