Tym razem się udało…

… i po ponad trzymiesięcznej przerwie wróciły pociągi na trasę Żywiec – Zwardoń. Od rana rozkład linii S5 Kolei Śląskich Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń jest obsługiwany w pełnym, rozkładowym wymiarze.


Z tego co donoszą nasi Czytelnicy, to pociągi jeżdżą punktualnie, choć jeszcze gdzieniegdzie ekipy remontowe mają pewne rzeczy do poprawienia. Choćby wykończenie wyremontowanych peronów. Wygląda na to jednak, że podobnie jak w przypadku linii nr 90 Zebrzydowice – Cieszyn, gdzie też nie wszystko było jeszcze w 100 procentach gotowe na puszczenie ruchu i tutaj zdecydowano się na wpuszczenie pociągów na szlak. Tym bardziej, że w przypadku szlaku Zwardoń – Żywiec dwukrotnie zmieniano już na późniejszy termin zakończenia remontu. Tym bardziej nie było więc na co czekać. Jeśli przejazd pociągów nie zagraża bezpieczeństwu podróżnych i otoczenia to, naszym zdaniem, dalsze czekanie byłoby bezpodstawne.

W najbliższych tygodniach nie zanosi się na kolejne zamknięcia na tym szlaku, niemniej z informacji, które swego czasu udało się nam uzyskać u zarządcy infrastruktury, to ponownego pojawienia się ekip remontowych na tej linii należy spodziewać się w przyszłym roku. Wynika to z tego, że LK 139 ma być w dalszym ciągu modernizowana na odcinku od Węgierskiej Górki w kierunku Zwardonia.

3 komentarze

  1. i bardzo dobrze, że będzie remontowany dalszy odcinek tej linii kolejowej. Nie mogę już znieść jazdy 30-50 km/h na torach w Soli czy Lalikach.

  2. Ja bym raczej powiedział, że ponownie zamknięcie będzie z powodu tego samego odcinka: Żywiec – Węgierska Górka. Tory zostały zrobione, czas na … przepusty. Oczywiste, nie?:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *