Krótki raporcik remontowy

Piszemy dużo o remontach dużych. Mało o małych. W przeciwieństwie do tych pierwszych, tych drugich jest znacznie więcej i choć są mniej eksponowane to mają również spory wpływ na jakość naszego podróżowania. Że jest tego sporo to na dowód relacja z tego co zaobserwowaliśmy tylko w ciągu jednego dnia na odcinku Zebrzydowice – Katowice.


W Chybiu ekipy remontowe doprowadzały do porządku rozjazdy od strony Drogomyśla i Strumienia. Ma to na celu usprawnienie łączności i jakości przejazdu pomiędzy liniami 93 i 157. Niedostępna jest też jedna z krawędzi peronowych przy pierwszym peronie w Chybiu. Czy są tam jednak prowadzone jakieś prace? Tego nie udało się nam ustalić.

Tymczasowo zamknięty jest jeden tor pomiędzy posterunkiem w Bronowie a stacją w Zabrzegu na linii 93. Od kilkunastu dni jeździmy tym w kierunku Zebrzydowic. Zakończyły się natomiast prace w okolicach tej ostatniej miejscowości i od Pruchnej w kierunku granicy państwa pociągi kursują już beż żadnych utrudnień czy zwolnień.

Natomiast w Tychach udało się po kilkunastodniowych pracach praktycznie już w całości doprowadzić do jako takiego wyglądu i estetyki przejście podziemne łączące budynek dworca z peronami. Warto tam jeszcze popracować nad poprawą oświetlenia. Jutro rozglądniemy się na innych szlakach naszego województwa i pewno też coś znajdziemy w kategorii „Remonty małe i drobne”…

ppz: Oto jedna z rzeczy odchodzących do historii. Gdybyśmy nie jechali EN57 wykonanie takiego zdjęcia jak to które udało się nam zrobić w Chybiu przy prędkości pociągu około 80 km/h nie byłoby możliwe…

 

2 komentarze

  1. Skończyli jeszcze prace utrzymaniowo-remontowe na linii z Bielska-Białej do Kęt….
    Ale „słaby” remoncik… 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *