Stowarzyszenia listy piszą

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka opublikowało list otwarty, w którym zwracają się do lokalnych władz z prośbą (żądaniem?) wyjaśnienia powodów i lokalnych bolączek bądź przedstawienia pomysłów na poprawę jakości komunikacji powiatowej. Wątpliwości dotyczą również jakości obsługi turystów przybywających na wypoczynek do tego urokliwego i coraz bardziej popularnego regionu.


Kwestią sporną według przedstawicieli stowarzyszenia jest fakt, że choć znacznie poprawiła się oferta kolejowa dla miasta i powiatu, to w ślad za tym nie idą żadne działania dotyczące np. poprawy warunków rozwozu turystów spod żywieckiego dworca do pobliskich miejscowości.

Od momentu likwidacji Przedsiębiorstwa PKS Żywiec, system lokalnej komunikacji pasażerskiej funkcjonuje w sposób chaotyczny, punkty przesiadkowe nie spełniają swojej roli a dojazd w niektóre miejsca, szczególnie podczas weekendów jest niemożliwy. Ponieważ nasze dotychczasowe monity w przedmiotowej sprawie nie spowodowały głębszej refleksji ani tym bardziej żadnych działań, postanowiliśmy wystosować w tej sprawie LIST OTWARTY – tłumaczą przedstawiciele Kolei Beskidzkiej

List Otwarty w sprawie integracji transportowej

5 komentarzy

  1. Żywiec jest dobrym przykładem jak wygląda dostępność komunikacji zbiorowej po rozwaleniu PKS-u. To jest efekt metody leczenia w stylu Balcerowicza.

    1. Balcerowicz przecież nie powiedział: rozwalcie PKS-y i wsadźcie ludzi do ciasnych busów. Sytuację z pewnością trzeba było uzdrowić – ale nikt tego nie zrobił, wygodniej i taniej (pozornie) jest samorządowcom puścić wszystko samopas.

  2. To samo Cieszyn, kolejny przykład rozwalania PKS i pakowania kasy prywaciarzom, którzy mają
    w d… pasażerów.

  3. Ja to popieram bo przesiadka z pociągu na busa jest tragiczna! Czas na przesiadke często wynosi 3-5 minut albo nie ma go wcale. Kilka razy wychodziłam na busa o 9 a on nie jechał ale w rozkładzie był :/ już wolę jechać godzinę wcześniej pociągiem do Katowic niż iść na busa i przesiadać się w Żywcu bo nie wiadomo czy bus przyjedzie :/ Szkoda, że zlikwidowali PKS – a bo on był super synchronizowany!
    Może należałoby zrobić większą reklamę pociągu z Warszawy do Zwardonia, aby większa ilość ludzi wiedziała, że ma taką możliwość 🙂 Kiedyś przed wojną jeździł pociąg z Warszawy do Zwardonia, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza narciarzy 🙂

  4. I tu jest pies pogrzebany? Nie uwazam aby wyciac PKS w pien, ale jesli nikt nie dba o te polaczenia, niech kolej podstawia autobusy pod swoim szyldem. To tak jak KOMUNIKACJA ZASTEPCZA przy rewitalizacji lini kolejowych!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *