140 kaw na 140 lat

Takie jest oficjalne hasło imprezy organizowanej jutro w Żywcu przez Stowarzyszenie Kolej Beskidzka przy pomocy Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu. Wszystko za sprawą 140 rocznicy uruchomienia linii kolejowej łączącej to miasto z Bielskiem-Białą.


Pierwszy pociąg połączył oba miasta 18 sierpnia 1878, co wyraźnie wskazuje, że właśnie jutro minie dokładnie 140 lat tego inauguracyjnego kursu. Ponieważ rocznica to okrągła i naprawdę już zacna, członkowie stowarzyszenia Kolej Beskidzka, zrzeszającego miłośników transportu kolejowego z okolic browarnego miasta postanowili nieco upublicznić informację o tym wyjątkowym dniu.

A co w związku z tytułowymi kawami? Jutro od godziny 11 do godziny 16 członkowie stowarzyszenia będą gościć podróżnych, którzy zawitają na żywiecki dworzec jakimkolwiek pociągiem, symboliczną filiżanką kawy. Stąd hasło przewodnie jutrzejszej imprezy – „140 kaw na 140 lat”. Przedstawiciele stowarzyszenia zapowiadają, że oczywiście są przygotowani na to, że chętnych będzie znacznie więcej i uspakajają, że chętni na napój, którzy zgłoszą się jako osoby numer 141, 142 oraz kolejne kawę na pewno otrzymają. Ponadto na dworcu w Żywcu obecni będą przedstawiciele ZLK Sosnowiec, którzy wspomogli ludzi z Kolei Beskidzkiej przy organizacji imprezy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy w godzinach 11 – 16 znajdą się w okolicach bądź po prostu przyjadą na dworzec kolejowy w Żywcu na kolejną fajną imprezę promującą ten środek transportu.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *