Tour w poniedziałek

Na poniedziałek, 6 sierpnia, zaplanowano III etap 75. Tour de Pologne, czyli naszego narodowego wyścigu kolarskiego. Podobnie jak w niedzielę zostanie on przeprowadzony na drogach naszego regionu. Co za tym idzie, należy spodziewać się sporych zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w miastach gdzie pojawi się peleton.


Trzeci etap wyścigu, a na naszym terenie drugi, zostanie przeprowadzony na drogach m.in Chorzowa, Rudzy Śląskiej, Zabrza, Mikołowa, Ornontowic, Orzesza, Czerwionce Leszczyny, Knurowie i Gierałtowicach. Szczegółowy harmonogram zmian, których należy spodziewać się na liniach organizowanych przez KZK GOP w związku z przejazdem kolarzy znajdziecie TUTAJ

Stosowny komunikat w tej sprawie wydał także Miejski Zakład Komunikacyjny w Tychach, który również informuje o zmianach nadzorowanych przez niego połączeń w poniedziałkowe popołudnie. Czytamy tam m.in., że autobus linii K w kursach o godzinach 14:30, 15:30 z przystanku początkowego „Mikołów Dworzec PKP” dojedzie do przystanku „Mikołów Ogród Botaniczny” wykona nawrót, następnie pojedzie
do przystanku „Mikołów Paniowy Kościół” ulicami Sosnową, Grudniową, Mokierską następnie po jego obsłudze zawróci ulicami Wolności i Żurawią i pojedzie do przystanku „Mikołów Dworzec PKP” swoją pierwotną trasą. W tych godzinach autobus nie obsłuży przystanków „Mikołów Mokre Sosnowa”, „Mikołów Paniowy Starokościelna”, „Mikołów Paniowy Staromiejska”, „Mikołów Paniowy Graniczna”, „Mikołów Paniowy Sklep”, „Mikołów Wygoda Skrzyżowanie”, „Mikołów Paniowy Darwina”, „Mikołów Paniowy Kąty”, „Mikołów Bujaków Osiedle”, „Mikołów Bujaków Posesja”, „Mikołów Bujaków Kościół”, „Mikołów Bujaków Ośrodek Zdrowia”, „Mikołów Bujaków Dworcowa”, „Ornontowice Polna”, „Ornontowice Szkoła”, „Ornontowice Centrum”

Autobus linii P w kursach o godzinach 15:05, 16:10 z przystanku początkowego „Mikołów Dworzec PKP” dojedzie do przystanku „Mikołów Mokre Sosnowa I” który będzie jego przystankiem końcowym. W tych godzinach autobus nie obsłuży przystanków: „Mikołów Bujaków Posesja”, „Mikołów Bujaków Kościół”, „Mikołów Bujaków Ośrodek Zdrowia”, ”Mikołów Bujaków Dworcowa”, „Mikołów Bujaków Osiedle”, „Mikołów Paniowy Kąty”, „Mikołów Paniowy Darwina”, „Mikołów Wygoda Skrzyżowanie”.

Ponadto, jak dodaje MZK Tychy na trasach autobusów linii 82, 69, 605, 620, 655, 33 w trakcie trwania wyścigu w godzinach ok. 14:30 – 17:00 mogą wystąpić opóźnienia.

Fot. KZK GOP

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *