Przetarg na Magistralę Węglową unieważniony

Jest już decyzja odnośnie modernizacji Magistrali Węglowej na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzały przeznaczyć na realizację inwestycji. Zarządca twierdzi, że nie może zwiększyć tej kwoty, dlatego przetarg został unieważniony.


Wczoraj podaliśmy informację z otwarcia kopert z przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych w formie „Projektu i Buduj” dla zadania pn. LOT A – Prace na linii kolejowej 131 na odcinku Chorzów Batory (km 5,900) – Nakło Śląskie (km 29,000) w ramach modernizacji Magistrali Węglowej, jednak była to już informacja nieaktualna, ponieważ PKP Polskie Linie Kolejowe w poniedziałek zdecydowały unieważnić przetarg.

Spółka uzasadniła to faktem iż nie może zwiększyć kwoty finansowania zamówienia, a oferta z najniższą ceną przewyższa przeznaczoną na ten cel kwotę o ponad 400 mln zł. Szlak Magistrali Węglowej (LK131) o długości 165 km miał zostać zmodernizowany w czterech przetargach za prawie 4 mld zł brutto. Na śląski odcinek Chorzów Batory – Nakło Śląskie, PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzało przeznaczyć blisko 1,2 mld zł brutto jednak w między czasie ta suma została zredukowana do prawie 800 mln zł brutto.

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *