Ćwiczenia na przejeździe w Jastrzębiu-Zdroju

Do serii niefortunnych zdarzeń doszło wczoraj na przejeździe kolejowo-drogowym w Jastrzębiu-Zdroju. Nietypowa sytuacja należała raczej do tych, dla których prawdopodobieństwo wystąpienie jest znikome, gdyż, na szczęście, były to jedynie ćwiczenia.


Na przejeździe kolejowo-drogowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z autokarem, w który dodatkowo uderzyły samochód osobowy oraz więźniarka Zakładu Karnego. Na miejscu zdarzenia istniało jeszcze realne zagrożenie pożaru butli z acetylenem, a 200 m dalej stworzyło się osuwisko, w wyniku czego natrafiono na niewybuch.

Choć kolejność następstw z jednego zdarzenia wydaje się niemożliwe to nie znaczy, że do czegoś takiego w przyszłości nie może dojść. Na szczęście na razie taka sytuacja miała miejsce w scenariuszu ćwiczenia dotyczącego działań służb miejskich i ratowniczych w sytuacji zagrożenia. Udział w nim wzięły m.in.: policja, straż pożarna, straż miejska, pogotowie ratunkowe, szpital, zakład karny, Jastrzębska Spółka Kolejowa, OPS oraz urząd miasta.

Fot. UM Jastrzębie-Zdrój

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *