Prace sieciowe na ul. 1 Maja w Katowicach

Katowice Rynek (Teatr Śląski)
Katowice Rynek (Teatr Śląski)

W związku z pracami sieciowymi na ul. 1 Maja w Katowicach, zeszłej nocy i przez kolejne dwie, tj. w nocy z 20 na 21 maja i z 21 na 22 maja, w godzinach 1:20 – 03:35 nastąpi zmiana organizacji ruchu tramwajowego. 


Zgodnie z informacjami podanymi przez KZK GOP, w wyżej wymienionych terminach linie nr 11 i 19, nie wykonają zaplanowanych kursów na odcinku: Katowice Plac Wolności – Zawodzie Zajezdnia, a linia nr 37 będzie kursować na trasie: Szopienice Pętla – Zawodzie Zajezdnia.

Na odcinku Zawodzie Zajezdnia – Katowice Plac Wolności, uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-37 i będzie kursowała zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy linii nr 11, 17 i 37.

– Na odcinku od ul. Staszica do pętli w Zawodziu prowadzone są bieżące prace związane z utrzymaniem infrastruktury, które wykonujemy w godzinach nocnych by nie powodować dużych utrudnień w ruchu tramwajów – wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Autobusy komunikacji zastępczej w kierunku Placu Wolności będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach, za wyjątkiem przystanku Katowice Rynek (Teatr Śląski), dodatkowo zatrzymają się przy przystankach Katowice Szkoła, Katowice Piotra Skargi i Katowice Mickiewicza. Kursujące w stronę zajezdni na Zawodziu, zatrzymają się dodatkowo na przystanku Katowice Dworzec PKP i Katowice Świętego Jana i podobnie jak tramwaje, obsłużą przystanek Katowice Rynek (Teatr Śląski).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *