Dworzec autobusowy po nowemu

Ostatnio z racji uruchomienia bezpośrednich połączeń kolejowych z Cieszyna do Katowic nieco rzadziej bywamy w Czechowicach-Dziedzicach i trochę nam uciekło, że mieszkańcy tego miasta od kilkunastu tygodni mogą korzystać z odnowionego dworca autobusowego. A jest naprawdę fajny.


Dworzec po przeprowadzonych pracach zyskał nową nawierzchnię, na której na czterech wysepkach znajduje się tyleż peronów do odprawy autobusów. Są one ułożone w sposób koncentryczny z punktem środkowym w rejonie wjazdu z ulicy Niepodległości i ponumerowane zostały od 1 do 4 licząc od strony północnej. Wymieniono również system informacji pasażerskiej i zamontowano nowe wyświetlacze na każdej wysepce.

Warto dodać, że po przebudowie zmienił się  układ dworca. Całkowicie zniknęły miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, które do czasu prac mogły parkować na płycie dworca. Szczególnie efektownie wygląda to wieczorem, gdyż każdy z peronów został wzbogacony o LEDowe oświetlenie.

Plac autobusowy powstał przy wydatnym wsparciu środków spoza budżetu gminy, które Czechowicom-Dziedzicom udało się pozyskać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Dzięki skutecznym staraniom o środki zewnętrzne, gmina zaoszczędziła przeszło 1,4 mln złotych, czyli 85 procent wydatków kwalifikowanych na inwestycję.

4 komentarze

  1. To są jakieś żarty? Autobusy jadąc od strony kolejowej na pierwsze stanowisko mają problem wykręcić,bo jest tak ciasno.Wyświetlacze w moim domniemaniu są elementem ozdobnym,bo odkąd dworzec jest czynny nie działają…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *