A w niehandlową niedzielę…

Wraz z nadejściem wiosny Koleje Śląskie zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. W ramach akcji „Rodzinne Niedziele” przewoźnik oferuje bezpłatne przejazdy dla rodziców w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wolną od handlu.


Promocja skierowana do rodzin rozpocznie się w marcu – wraz z wejściem w życie ustawy o niehandlowych niedzielach. Pierwsza okazja, by skorzystać z oferty nadarzy się zatem 11 marca, a następnie: 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać rodzice lub opiekunowie podróżujący z dziećmi do 16. roku życia. Bilet musi posiadać jedynie podopieczny – rodzic lub dwójka rodziców podróżują całkowicie za darmo.

„Rodzinne Niedziele” to kolejna inicjatywa Kolei Śląskich godna pochwalenia. Spółka konsekwentnie promuje województwo śląskie dowożąc pasażerów do najatrakcyjniejszych jego zakątków. Zaproszenie całych rodzin raz w miesiącu do darmowych przejazdów z pewnością się w tę strategię wpisuje – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Promocja będzie obejmować wszystkie połączenia Kolei Śląskich z wyjątkiem odcinka transgranicznego Chałupki – Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane oraz pociągów specjalnych. Możliwości na ciekawe wycieczki kolejowe jest zatem bez liku – można się zdecydować na wyprawę w góry (np. do Wisły albo Żywca), pozwiedzać Cieszyn czy wybrać się na rowerową podróż Leśną Rajzą.

Chcemy, by rok 2018 upływał w Kolejach Śląskich pod znakiem zdrowia i ekologii. Stąd też nasza propozycja do rodziców, by niedziele wolne od handlu poświęcić na aktywny wypoczynek i wybrać się z dziećmi na wycieczkę – tłumaczy Wojciech Dinges, prezes Zarządu Kolei Śląskich. – Jest to pierwsza z kilku propozycji, jakie przygotowujemy w ramach naszego Eko Roku. Mamy nadzieję, że akcja zachęci nie tylko do rodzinnych wypadów pociągiem, ale również sprawi, że najmłodsze pokolenia poznają i polubią transport kolejowy – dodaje.

„Rodzinne Niedziele” to kolejna propozycja Kolei Śląskich skierowana do rodzin. Na stałe w ofercie śląskiego przewoźnika znajduje się m.in. oferta dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny oraz Bilet Rodzinny, który daje 30% ulgi osobom podróżującym z dziećmi.

12 komentarzy

  1. Niech wszyscy mają za darmo a pracownicy niech kupują sobie i płacą za bilety bo przecież zyski ze sprzedanych biletów spadły.

  2. Niestety znowu poszkodowani są mieszkańcy województwa obsługiwani przez Przewozy Regionalne . Znów jesteśmy gorszymi mieszkańcami województwa tylko dlatego, że mamy pecha i na naszych liniach nie ma KŚ, choć PR jeżdżą za nasze pieniądze.

    1. To powód by wesprzeć obecne władze samorządu wojewódzkiego i Metropolię. W przyszłym roku pewnie Metropolia stanie się udziałowcem KŚ i znajdzie się pieniądze na linie do Olkusza, do Kłobucka.

  3. teraz te rodziny chodząc do marketu wydają więcej kasy na głupoty , nie stać ich na bilet raz w miesiącu .Najlepiej niech kolej w województwie jedzie za darmo wożąc młodzież z dyskoteki do dyskoteki , a czy PLK udostępni szlaki za darmo . Może te miejscowości które tak chętnie odwiedzą turyści z darmowego pociągu zrzucą się na nowego elfa

  4. Ale marudzicie… Przewoźnik wpadł na pomysł, który może wspomóc powrót do kolei osób, które się od niej odwróciły, to Wam to nie pasuje

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *