Nowa linia i nowy przystanek w Strefie Kultury

PKM Katowice
PKM Katowice

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 1 października (czwartek) uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa, która zapewni bezpośrednie połączenie południowych dzielnic Mysłowic z centrum Katowic. Tego samego dnia zostanie także zmieniony rozkład linii autobusowej nr 940, która będzie zatrzymywać się przy nowym przystanku.


Linia oznaczona będzie numerem 162 i umożliwi szybszy dojazd z południowych dzielnic miasta Mysłowice (Brzezinka i Morgi) oraz katowickiej dzielnicy Janów do centrum Katowic. Połączenie realizowane będzie w relacji „Brzezinka Pętla” – „Katowice Aleja Korfantego”. Autobus w Mysłowicach pojedzie ulicami: Laryską, Sienkiewicza, Wybickiego, Obrzeżną Zachodnią i Bończyka; w Katowicach: Oswobodzenia, Szopienicką, Bagienną, Roździeńskiego, Uniwersytecką, Moniuszki do al. Korfantego.

Dzięki uruchomieniu nowego połączenia pasażerowie z południowych dzielnic Mysłowic będą mieli znacznie ułatwiony dojazd do centrum Katowic. Przejazd linii nr 162 wykonany zostanie w czasie o prawie połowę krótszym niż dotychczas dostępne połączenie – wyjaśnia Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Obecnie połączenie na trasie „Morgi Kościół” – „Katowice Aleja Korfantego” obsługiwane przez linię nr 76 zajmuje 54 minuty, nowa linia zapewni połączenie na poziomie 32 minut.

Strefa Kultury

Od 1 października autobus linii nr 940 kursował będzie zmodyfikowaną trasą i zatrzymywał się będzie w sąsiedztwie Muzeum Śląskiego (na nowo utworzonym przystanku „Katowice Muzeum Śląskie”, który znajduje się na ul. Dobrowolskiego).

Trasa linii przebiegać będzie ulicami: Olimpijską, Góreckiego i Dobrowolskiego. Dodatkowo autobus nr 940 skierowany zostanie do podziemnego dworca autobusowego w Katowicach, gdzie zatrzymywać się będzie na stanowisku nr 4. W związku z wprowadzonymi zmianami zmodyfikowany zostanie również rozkład jazdy linii nr 940 – tłumaczy Anna Koteras.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *