Gliwice zmieniają wizerunek

Gliwicki magistrat chce być na czasie i dlatego postanowił odświeżyć miejskie logo, które w licznych publikacjach, na plakatach, folderach a nawet autobusach reprezentuje miasto Gliwice. Czy w drodze podążania za nowoczesnością zmieni się tylko logo czy, w przypadku autobusów PKM Gliwice, będzie to też nowa malatura?


Choć KZK GOP od dawna zabiega nad ujednoliceniem malowania autobusów to jednak w bazie taborowej przewoźników obsługujących linie GOP można spotkać praktycznie wszystkie kolory. Najbardziej charakterystycznym malowaniem dla autobusów w KZK GOP jest kolor żółty pod którym jeździ m.in. PKM Katowice czy PKM Gliwice.

Dotychczasowe logo miasta ma już 11 lat. Zostało wprowadzone w 2006 r., a w 2010 r. przeszło lifting. Trzy propozycje nowego logo przygotowała firma Rio Creativo ze Słupska, zajmująca się brandingiem i komunikacją wizualną. Wizualizacja proponowanych nowych znaków została również przedstawiona na autobusie wraz z jego nowym, „nowoczesnym” malowaniem. Do 6 października potrwa głosowanie w którym można zdecydować jakie logo zastąpi to dotychczasowe. Nowy znak miasta ma wejść w życie już w 2018 roku i pewnie wtedy też dowiemy się czy na autobusach pojawi się jedynie nowe logo, czy może autobusy otrzymają zupełnie nową malaturę.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zdjęcia: UM Gliwice

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *