Czym się dzisiaj jeździ?

Pierwszy Elf 2 został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez pasażerów jak i media. No i Was – naszych Czytelników. Nie zapominamy jednak, że nowych pociągów powinno być już na naszych torach troszkę więcej. Ale ich nie ma i są takie, które je zastępują. Dzisiaj kilka słów o tym, czego możecie się spodziewać czekając na peronie na pociąg naszego przewoźnika.


Aktualnie sytuacja wygląda tak. Na pewno nie pojedziecie pociągami typu EN81. KŚ nie użytkują obecnie dwóch jednostek, które mają w zastępstwie dwuczłonowego elfa, który od początku września powinien jeździć po naszych torach. Niemniej czekają one w pełnym pogotowiu na Raciborskiej, na wypadek gdyby kolejny z nowych pociągów miał nie dojechać z Bydgoszczy w terminie. Gdyby tak się stało, obie jednostki w trakcji ukrotnionej wracają natychmiast do KŚ, do czasu dostarczenia nowej jednostki.

Pozostały natomiast do dyspozycji KŚ obie jednostki 14WE, które bydgoski producent „zorganizował” w zastępstwie nowych trójczłonowych elfów 2 z firmy Industrial Division. I taki stan utrzyma się z pewnością przez kilka następnych dni, do czasu zapowiedzianego niebawem (kiedy, wie to tylko bydgoski producent) pociągu 21WEa – 001, który jako następny w kolejności ma dotrzeć do Katowic.

2 komentarze

  1. Źle się czyta „artykuły”, w których pozjadane są słowa. „I taki stan utrzyma się z pewnością przez kilka następnych dni, do czasu zapowiedzianej niebawem (kiedy, wie to tylko bydgoski producent) pociągu 21WEa – 001, który jako następny w kolejności ma dotrzeć do Katowic.”

    apokalipsy? poprawy pogody?

  2. A wiadomo, dlaczego EN81 nie ma na torach? Rozumiem, że w zamian mamy wciąż EN57, co raczej nie można nazwać dobrą zmianą…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *