Koleją po Bałkanach (Cz. 6-ost.) czyli za ile?

Często zdarzało się, że znajomi pytali mnie czym jechałem na wakacje do Bułgarii czy Czarnogóry. Kiedy odpowiadałem, że jechałem pociągiem i do tego wykupywałem miejscówkę na wagon sypialny przewracali oczami i biadolili ile to przecież musiało kosztować. A jednak podróż na Bałkany może być tania i o tym dzisiaj na koniec cyklu. 


Rozwiewałem ich wątpliwości dosyć szybko, bo bilety międzynarodowe kupowane w Czechach są średnio 50% tańsze niż te kupione w Polsce. Wszystko dzięki biletowi CityStar. W jego ramach możemy kupić bilety w krajach zrzeszonych w tej ofercie, a należą do niego praktycznie wszystkie kraje na południe od naszej granicy, aż po … Grecję i Turcję

Podczas kupowania biletu CityStar kupujemy bilet na jedną osobę według taryfy normalnej, a każda kolejna otrzymuje zniżkę.. 50%, ale nie możemy jechać w więcej osób jak 1+4. Czyli jedna osoba z taryfy normalnej, a kolejne z ulgą 50%. Dodatkowo mając IN – KARTĘ (kata stałego klienta) możemy obniżyć wartość całego biletu na wszystkie osoby o 25 lub 50% w zależności od tego jakiej wartości kartę zniżkową posidamy.

Nie chcę się tutaj rozpisywać na temat cen poszczególnych biletów w relacjach z Czech na południe Europy, ale do wszystkich kurortów na południe od Budapesztu jadąc z Bohumina kupując bilet z oferty CityStar zapłacicie nie więcej 500 – 650 zł w obie strony wraz z miejscówkami na wagon sypialny. Nie uwzględniam tutaj zniżki IN-KARTA.

Autor cyklu Koleją po Bałkanach na dworcu w Budapeszcie

Oczywiście,  malkontenci mogą powiedzieć, że to tyle samo co samolotem (lub nawet taniej), ale gdzie przeżyjemy takie przygody jak nie w pociągu. Dlatego zachęcam wszystkich do zakupu biletów międzynarodowych z oferty CityStar. Ceny biletów możecie dowiedzieć się przesyłając zapytanie mailem do CD. Aktualna cena zależy od popytu na bilety w danej relacji i kursu Euro. Pamiętam, że bilety do Burgas były w maju tańsze o ok 70 zł aniżeli wtedy, gdy kupowałem je w czerwcu.

Tekst i zdjęcia: Przemysław Szczapanek

2 komentarze

  1. Ceny można znaleźć tutaj, ale należy pamiętać, że można kupić bilet City Star co najmniej trzy dni wcześniej. http://jizdenka.idos.cz/IT.aspx
    Może zaoszczędzić, jeśli kupisz bilet krajowy po granicu na przyklad „Bohumin” – „Kuty gr.” a dalej bilet miedzynarodowy City Star „Kuty gr.” – „Bar”. Teź moge kupić bilety „Včasná jízdenka Česko” (First minute Czechia, ten bilet moge kupić w internecie) dla odcinek „Bohumin/Ostrava” – „Břeclav”, dalej normalny bilet Břeclav – Kuty (tylko we wszystkich kasach biletowych) a dalej bilet miedzynarodowy City Star dla odcinek „Kuty gr.” – „Bar”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *