Utrudnienia w regionie (Aktualizacja – godz. 11)

Jak informują Koleje Śląskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., z powodu zniszczeń po wczorajszych burzach, w dalszym ciągu występują utrudnienia w ruchu pociągów na linii S6 Katowice – Wisła Głębce oraz S7 Katowice – Rybnik – Racibórz. Śląski przewoźnik uruchomił zastępczą komunikację autobusową.


Na linii S7, z powodu powalonych drzew na tory i słupy sieci trakcyjnej, całkowicie wyłączony z ruchu jest odcinek Nędza Wieś – Sumina. Koleje Śląskie uruchomiły zastępczą komunikację autobusową, która kursuje w relacji Racibórz – Rybnik – Racibórz. W stacji Rybnik pasażerowie przesiadają się do pociągu i kontynuują podróż w stronę Katowic. Jak informuje zarządca infrastruktury, utrudnienia na wskazanym odcinku potrwają przynajmniej do godziny 10.

Na linii S6 Katowice – Pszczyna – Wisła Głębce, z przyczyn technicznych na odcinku Wisła Głębce – Wisła Uzdrowisko odwołany został pociąg nr 44280 Wisła Głębce (4:40) – Katowice (07:01). Na wskazanym odcinku, Koleje Śląskie uruchomiły zastępczą komunikację autobusową.

Aktualizacja – gofz. 11

W dalszym ciągu odwołane są wszystkie pociągi na odcinku Rybnik – Racibórz z powodu przerwy w ruchu na odcinku Nędza Wieś – Sumina, spowodowanej powaleniem drzewa na sieć trakcyjną. Na tym odcinku uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa. 

Jak dotąd nie pojawił się na stronie PKP PLK żadna informacja jak długo będą usuwane skutki wczorajszej wichury

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *