I mamy pierwszego laureata

Kilkanaście dni temu wraz z Kolejami Ślaskimi ogłosiliśmy konkurs „Ekopodróze – Małe i Duże”, polegający na opisaniu wspomnień z wycieczki kolejowej, na którą wybraliście się za pomocą (na podstawie) EKO Biletu KŚ. Po krótkim okresie niepewności otrzymaliśmy pierwsze Wasze prace i dzisiaj czas na historyjkę pierwszego laureata, którym został wybrany Radosław Karolczyk z Zawiercia. Dziękujemy i czekamy na następne wspomnienia Waszych „EKO Biletowych” wojaży. 


Wycieczka „Z Jury w Góry”

Jest to aktywna wycieczka dla osób lubiących ruch na świeżym powietrzu. Przepiękne widoki oraz możliwość przejścia do czeskich miejscowości, to idealna wycieczka jednodniowa by wyrwać się ze zgiełku miasta i zakosztować nienagannej przyrody. Startujemy z Zawiercia i wybieramy się do Wisły. Musimy kupić EKO Bilet na 24 godziny.
W Zawierciu wsiadamy do pociągu Kolei Śląskich linii S1 o godzinie 7:01. Po dojechaniu do Katowic mamy 25 minut na przesiadkę na linię S6 , która zabierze nas do Wisły.
Wysiadamy na ostatnim przystanku, dalej już nie ma torów 😉

Wita nas Wisła Głębce. Po opuszczeni stacji udajemy się na zielony szlak w Kierunku Łabajowa i Stożka Wielkiego. Po chwili dojdziemy do ulicy Turystycznej, nad którą góruje zabytkowy wiadukt kolejowy, po którym przed chwilą jechaliśmy. Kontynuujemy wędrówkę, póki co jeszcze asfaltową drogą.

Po minięciu ostatniego przystanku autobusowego schodzimy z zielonego szlaku i udajemy się w kierunku Ośrodka narciarskiego „Stożek”, w którym czeka na nas wyciąg prawie na sam szczyt . Kupujemy bilet tylko na przejazd w górę, gdyż w dół poprowadzi nas malowniczy szlak. Koszt biletu to 12 zł.

Po dotarciu na górę, kierujemy się w prawo, tutaj łączy się kilka szlaków w tym międzynarodowych. Parę minut spaceru i jesteśmy w schronisku PTTK na Stożku. Tutaj możemy trochę odpocząć, napić się kawy, herbaty albo coś zjeść. Po odpoczynku udajemy się na żółty szlak w kierunku Małego Stożka by z niego zejść, malowniczą ścieżką. Zbliżając się do miasteczka będziemy mijać przystanek kolejowy Wisła Dziechcinka, jeśli jesteśmy już zmęczeni albo zbliża się czas odjazdu naszego pociągu, możemy poczekać na niego tutaj.

Jeśli zaś mamy jeszcze czas i siły możemy udać się do centrum Wisły i zwiedzić chociażby ulicę/deptak 1 Maja.Pociąg ze stacji Wisła Uzdrowisko mamy o godzinie 19:14, w Katowicach ponownie się przesiadamy w pociąg do Zawiercia, który odjeżdża o 21:57 i w Zawierciu jesteśmy na równą 23:00.

Cóż to był za dzień:) Dziękuję

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *