Koleje Śląskie podsumowały Industriadę 2017

Fot. Koleje Śląskie

10 czerwca pociągi Kolei Śląskich znów były pomarańczowe. Ponad 6 200 uczestników Industriady przejechało tylko tego jednego dnia pociągami śląskiego przewoźnika prawie 429 000 kilometrów. To nowy rekord.


Już po raz czwarty Koleje Śląskie zaangażowały się w ten znany w całym kraju festiwal. Tegoroczna jego edycja była dla wyjątkowa pod wieloma względami. Po raz pierwszy przewoźnik świadczył bezpłatne usługi transportu jednocześnie z KZK GOP oraz MZK Tychy. Ze wszystkich przewoźników współpracujących z festiwalem to KŚ były w tym roku tym, który ze Świętem Szlaków Zabytków Techniki związany był najdłużej.

Z dumą możemy też powiedzieć, że nadal trwa dobra passa w pobijaniu naszych industriadowych rekordów. Co roku możemy ogłaszać, że frekwencja była lepsza niż w roku ubiegłym – i nie inaczej jest tym razem. Fakt ten cieszy tym bardziej, że w tym roku pogoda okazała się wyjątkowo mało łaskawa dla uczestników festiwalu. Na szczęście jednak nie okazało się to przeszkodą w zwiedzaniu Szlaku Zabytków Techniki – czytamy w komunikacie przedstawionym przez Koleje Śląskie.

Łącznie z oferty transportu na Industriadę skorzystało w tym roku ponad 6 200 osób. Razem przejechali oni pociągami Kolei Śląskich prawie 429 000 kilometrów. To o prawie 1000 pasażerów i niemal 95 000 km więcej niż w roku 2016! Największą popularnością cieszyły się relacje Częstochowa – Katowice, Bielsko-Biała – Katowice oraz Żywiec – Katowice.

Dane te napawają optymizmem i potwierdzają, że jako przewoźnik jesteśmy już integralną częścią Industriady – podsumowały Koleje Śląskie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *