Tramwaj „15” wraca na swoją stałą trasę!

2012N Twist, Katowice Rynek
2012N Twist, Katowice Rynek

Od poniedziałku linia tramwajowa nr 15 wraca na swoją stałą trasę i znów połączy Sosnowiec z Katowicami.  „15” znów będzie kursowała z Pętli na Zagórzu w Sosnowcu, aż do Placu Wolności w Katowicach. Żeby tak się stało, konieczna jest likwidacja rozjazdów technologicznych na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Piłsudskiego w Sosnowcu, gdzie było remontowane torowisko.  


W sobotę i niedzielę, czyli dziś i jutro z powodu likwidacji rozjazdów technologicznych mieszkańcy Sosnowca na odcinku Sosnowiec Dworzec PKP – Sosnowiec Milowice Pętla, będą musieli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej.

Równocześnie z remontem torowiska w Sosnowcu prowadzone były prace w Szopienicach. W Katowicach remont zakończył się już tydzień temu, dzięki czemu możliwy jest powrót linii nr 15 na jej pierwotną trasę.

– „15” wraca już na stałe – przyznaje Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie, dodając jednocześnie, że z powodu remontu torowiska w centrum Sosnowca może jeszcze jedynie dojść do jedno czy dwudniowego wstrzymania ruchu.

– Koszt modernizacji torowiska na całej długości trasy linii nr 15 wyniósł ponad 80 mln złotych netto – dodaje rzecznik.

Od poniedziałku, na pokonanie całej trasy Twisty (nazwa taboru, którym obsługiwana jest linia nr 15 – przyp. red.) będą potrzebowały 41 minut.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *