Stacja Mysłowice do przebudowy

Nowe życie dla Mysłowic?

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy stacji Mysłowice wraz z wybranymi elementami infrastruktury kolejowej przyległych szlaków, w ramach projektu inwestycyjnego pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 138 na odcinku Katowice – p.odg. Szabelnia – Mysłowice.”


Mysłowice to stacja węzłowa, na której łączą się dwutorowe szlaki: z Mysłowic Brzezinki – LK 138 (Oświęcim – Katowice), szlak z Sosnowca Jęzora – LK 134 (Jaworzno Szczakowa – Mysłowice) oraz odgałęzia się jednotorowy szlak – łącznica nr 655 Mysłowice (rejon MwB) – Katowice Muchowiec (rejon KMA). Linie kolejowe nr 138 oraz 134 są liniami magistralnymi, zelektryfikowanymi, dwutorowymi, zaliczanymi do układu linii o znaczeniu państwowym, przeznaczonymi do obsługi ruchu pasażerskiego i towarowego.

Wymaganym rezultatem zamówienia jest dostarczenie zamawiającemu, określonej dokumentacji projektowej wraz z wymaganymi pozwoleniami i uzgodnieniami niezbędnymi do zrealizowania robót budowlanych oraz świadczenie usług przewidzianych na etapie przetargów.

Kryterium oceny ofert stanowić będą:

 • całkowita cena brutto – 60%,
 • organizacja – 20%,
 • doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia – 20%.

Chętnych na wykonanie powyższego zadania poznamy 24 maja roku o godzinie 10:30. PKP PLK S.A. zamierzają na ten cel przeznaczyć w sumie 9 mln złotych netto.

7 komentarzy

  1. Powyższa inwestycja jest wykonywana w ramach projektu inwestycyjnego pn.: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 138 na odcinku Katowice – p.odg. Szabelnia – Mysłowice.” Można zatem przypuszczać, że przyszłości, miejmy nadzieję bliższej niż dalszej, zostaną ogłoszone kolejne przetargi w ramach tego projektu.

   1. Znając „zapał” PLK i WSZYSTKICH rządów od 27 lat do prac nad linią Katowice – Kraków można spodziewać się, że w latach 2017 – 2019 nic się nie zmieni. Prędzej wybudują Podłęże – Piekiełko.

 1. Samo się na usta ciśnie pytanie:
  „A co z dalszą trasą do Krakowa???”
  I kiedy pojedziemy 1h do stolicy Kraka z Katowic??

 2. Kilka dni temu zamknięto tor nr 2 między Jaworzno Szczakową, a Trzebinią. Dodatkowo zostały przywiezione nowe szyny, tak że pomalutku będzie się coś tutaj działo. Zresztą niedawno gdzieś mi się o oczy obiło, że plac budowy został już przekazany firmie mającej wykonać modernizację tegoż odcinka, a właściwe prace ruszą w okolicach czerwca. W dalszym ciągu pozostaje wyłonienie wykonawcy na odcinek Trzebinia – Krzeszowice.

 3. Remontowany jest dworzec Mysłowice kosztowy a co ekranami dźwiękowymi domy drgają od hałasu pomocy ekrany przy torach linia jest blisko zabudowań

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *