Linia 815 połączy Kazimierz Górniczy z Katowicami?

815, Katowice Aleja Korfantego
815, Katowice Aleja Korfantego

Władze Sosnowca rozważają możliwość uruchomienia bezpośredniego połączenia autobusowego między Kazimierzem Górniczym a Katowicami, poprzez wydłużenie trasy linii nr 815, która obecnie do Katowic dojeżdża z zajezdni w Zagórzu.


Nie jest to pierwsza próba „połączenia” Kazimierza Górniczego z Katowicami. Poprzednio pomysł ten został porzucony po kilku miesiącach. Według KZK GOP przyczyną takiego stanu rzeczy był brak zainteresowania ze strony mieszkańców.

Informuję, że obecnie trwają rozmowy na ten temat z Urzędem Miasta – powiedziała nam Anna Koteras z Wydziału Prasowego.

W tej chwili jest to jeszcze zbyt wczesny etap, aby mówić o szczegółach, wszystkie element – od ustalenia, czy na pewno będzie to linia nr 815, przygotowania różnych możliwych koncepcji zmian, ich skutków finansowych, do wyboru jednej z opcji. Jeśli zapadnie decyzja o wprowadzeniu takiej zmiany, będą opracowywane konkretne rozwiązania. Najwcześniej będzie o nich można mówić za ok. 2 miesiące. – tłumaczy dalej Anna Koteras.

Warto dodać, że Kazimierz Górniczy ma bezpośrednie połączenie kolejowe z Katowicami. Jednak ze względu na długi czas przejazdu (od 40 do 55 min, mimo zaledwie 5 stacji) i znikomą liczbę kursów, połączenie to jest mało atrakcyjne dla mieszkańców.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *