Noc Muzeów z autobusami

W nocy z 16 na 17 maja po raz kolejny obchodzona będzie Noc Muzeów. KZK GOP uruchamia specjalne kursy autobusowe, które pomogą zainteresowanym dotrzeć do najważniejszych miejsc, które w tym czasie warto odwiedzić w naszym regionie.


Noc Muzeów na świecie ma już niespełna 20-letnią tradycję. Jej istota polega na tym, że w trakcie jednej nocy w roku jest możliwość zwiedzenia placówek muzeów w danym mieście za darmo. W Polsce impreza jest obchodzona jest w kilkudziesięciu ośrodkach. Tradycja przyjęła się również na Górnym Śląsku i w najbliższy weekend będzie można zobaczyć w naszym regionie wiele interesujących miejsc bez konieczności płacenia za bilet.

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP na swojej stronie internetowej informuje, że w ramach obsługi imprezy uruchamia specjalne kursy autobusowe. Wyznaczona następująca trasa: Porcelana Śląska w Katowicach – Muzeum Śląskie w Katowicach – Górnośląski Park Etnograficzny w  Chorzowie – Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Wszystkie pojazdy posiadać będą odpowiednie oznakowanie – na wyświetlaczach znajdować się będzie napis „MUZEUM”. Autobusy będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Ponadto w godzinach 17.44-1.51. zostaną wprowadzone dodatkowe kursy na linii 190. Będą one obsługiwane wyłącznie autobusami niskopodłogowym i pojadą następującą trasą: Katowice Porcelana Śląska  Park – Katowice Muzeum Śląskie (stanowiska tymczasowe przy ulicy Dobrowolskiego) – Chorzów Skansen (stanowiska tymczasowe przy ulicy Parkowej) – Bytom Plac Sobieskiego. Na tablicach kierunkowych pojazdów będzie umieszczony napis: „Bytom Plac Sobieskiego” przez Muzeum Śląskie i Skansen oraz „Katowice Porcelana Śląska Park” przez Skansen i Muzeum Śląskie, stosownie do  kierunku jazdy. Szczegółowy rozkład jazdy opublikowany jest na stronie przewoźnika. W wymienionych wyżej autobusach opłaty za przejazd zgodne są z aktualnym cennikiem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *